Кејт Мос ја облекла ќерка си во проѕирен фустан за да привлече внимание и популарност!

12 октомври, 2020
profimedia-0557582044

Кога Минатата недела Лила Грејс, ќерката на супермоделот Кејт Мос, го напушти својот елитен лондонски клуб Лејлоу со нејзината мајка, во кој може да се влезе само со членска книшка, сите се сетија на култниот фустан што Кејт го носеше пред 27 години. Тоа е транспарентна металик креација под која можеа да се видат само црни гаќички. Но, за разлика од Кејт, 18-годишната Лила носеше и градник под црната облека. Овој фустан некогаш привлече голем публицитет за некогаш заглавената Мос, па многумина шпекулираат дека таа сега се обидува да се насочи кон својата ќерка, која исто така сака да влезе во модната индустрија. Имено, младата Лила која Кејт ја доби во врска со бизнисменот Џеферсон Хак а својата прва работа ја доби на 14-годишна возраст.

Kate Moss