Ким и Канје напишаа дека биле на романтична вечера, но што е романтично на оваа фотографија?

30 септември, 2020
кање и ким

Славната двојка ја помина ноќта во масивен шатор лоциран во дворот пред нивниот дом

Ријалити sвездата Ким Кардашијан (39) и нејзиниот сопруг Кание Вест (43) уживаа во романтична вечера пред масивниот шатор во нивниот двор.

Имено, тие имаа романтична средба викендов кога славеа венчавка на нивните заеднички пријатели.

Раперот на Твитер откри дека тој и неговата 39-годишна сопруга вечерале пред огромен шатор, а не е познато дали токму таму се венчале нивните пријатели.

„Вечера за двајца“, напиша Кание во објавата на Твитер

Иако веќе подолго време се зборува за нивниот развод, се чини дека славната двојка му даде втора шанса на бракот. Во последните неколку месеци, Кание често патуваше сам без своето семејство за да се посвети на политичката кампања за претстојниот претседател на Америка, за која се кандидираше на 4 јули оваа година.

Ким го објави на социјалните мрежи објавата на нејзиниот сопруг со емотикон на два гулаби, алудирајќи на фактот дека тие се уште се заљубени еден во друг. На фотографијата се гледа нивниот автомобил со вклучени светла, кој осветлува сто и две столови поставени за вечера, каде што гулабите уживаа.

Да потсетиме, Ким и Канје се венчаа во 2014 година во златна боја и заедно имаат четири деца, ќерките Норт (7) и Чикаго (2) Вест, како и два сина Псалм (1) и Сент (4) Вест.