Ќерката на Џеј Ло сними емотивна видео порака како изненадување за нејзината мајка!

27 септември, 2020
насловна џејло

Малата ќерка постојано гледаше наоколу за да се осигура дека нејзината мајка не ја видела

Џенифер Лопез (51) гордо истакнува колку е среќна и исполнета што е мајка на близнаците Ејми и Макс (12), за кои се омажи за нејзиниот поранешен сопруг, славниот Марк Ентони (52).

Иако е меѓу најголемите светски sвезди, таа е задоволна што споделува приватни моменти со своите обожаватели, а на Инстаграм објави и видео, кое го создаде нејзината ќерка Ема скришно снимајќи во нејзина близина и испраќајќи и емотивна порака.

Ема на видеото објасни дека нејзината мајка е близу до неа и дека мора да се крие додека снима, а цело време додека разговараше се вртеше за да не наиде на неа.

Видеото, секако,дојде до Џеј Ло, која потоа го објави на својот Инстаграм профил. Таа и се обрати на својот мал „кокос“, како што нежно ги нарекува близнаците уште од нивното раѓање.

 Ти си моето сонце и целото мое срце – и напиша Џенифер на својата ќерка.

А, ова е изненадувачкото видео на Ема:

– Здраво мамо! Само сакав да знаеш дека си најдобрата мајка … (всушност, не далеку од мене) … Да, ти си најдобрата мајка на целиот свет и не можев ниту да барам подобра. И навистина ми недостигаш и те сакам и…

– Сакав да го снимам ова пред да дојдеш, бидејќи треба да биде изненадување. Да, навистина те сакам и ти си најдобрата мајка на целиот свет и не знам што би правела без тебе – веројатно ништо … те сакам и ако го гледаш ова, во ред е да бидеш тажна и да ми недостасуваш, затоа што и мене ми недостигаш – рече Ема.

Џенифер Лопез и Марк Ентони се во брак десет години, од 2003 до 2014 година, а тие добија близнаци во 2008 година. Денес тие се во добри односи, иако имаат и други партнери, и обајцата се многу посветени на децата.

Познатата музичка sвезда од 2017 година е во врска со поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез (45), за кого е верена.