Колку плаќаат Меган и Хари за безбедноста на нивните животи?

11 јуни, 2020
megan i hari

Уште откако го напуштија кралското семејство и се сместија во Лос Анџелес, едно од прашањата што ја интересира јавноста е кој плаќа за нивна заштита, пишува списанието Татлер. Додека тие сè уште беа официјално војводи од Сасекс во Велика Британија, трошоците за безбедносната служба ги плаќаа даночните обврзници, а многумина мислеа дека американската влада и нејзината полиција сега ќе обезбедат сигурност на поранешниот кралски пар. Сепак, Доналд Трамп јасно стави до знаење дека Меган и Хари ќе треба сами да се грижат за ова прашање. Па, колку навистина троши пароот за безбедноста на нивните животи сега?

Меган, Хари и нивниот едногодишен син Арчи сега живеат во Беверли Хилс, во поранешната вила на холивудскиот продуцент Тајлер Пери, која вреди 14 и пол милиони долари. Бидејќи неодамна се дозна дека непознати беспилотни летала постојано ја опколуваат нивната куќа и затоа се плашат од терористички напад, не е изненадувачки што славната двојка не штеди на осигурување, ангажирана од безбедносната компанија Гавин де Бекер, чии услуги ги користат многу други славни личности. Компанијата всушност тврди дека обезбедува заштита за дури 90 проценти од највлијателните семејства и поединци во светот, вклучувајќи го и најбогатиот човек во светот, сопственикот на Амазон, Џеф Безос и ѕвездите како Елизабет Тејлор, Џон Траволта и семејството Бекам.

Според сметката на компанијата, „Тајмс“ направи проценка и заклучи дека дневна услуга за осигурување за 35-годишниот Хари и 38-годишната Меган можно е да изнесува околу осум илјади долари, што би значело 3,1 милиони долари годишно. Не е мала сума на пари, дури ни за поранешните војводи од Сасекс, кои сега треба сами да заработат за живеење и повеќе да не добиваат финансиска поддршка од даночните обврзници. Проценката е направена под претпоставка дека шест чувари на надгледуваат вилата 24 часа на ден, а доколку Хари и Меган сметаат дека тоа не е доволно и побараат дополнителни чувари на безбедност, вкупната цена би можела да биде дури и поголема.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi