КОНЕЧНО ОТКРИЕНО: Jенифер Анистон е во врска со 12 години помлад актер

9 септември, 2020
profimedia-0439886149

Иако 51-годишната Џенифер Анистон може да се пофали со успешна, над 30-годишна актерска кариера, некако во центарот на вниманието отсекогаш бил нејзиниот љубовен живот. Таа се дружеше со Адам Дуриц, фронтменот на броењето на врани, уште во 1995 година и често можеше да се забележат како излегуваат заедно. Џенифер еднаш рече дека никогаш не била во врска со музичар.Истата година се запознале со актерот Тејт Донован, две години подоцна тие се вериле, но среќата не траела долго, па во 1998 година ја раскинале свршувачката.

Крајот на 1998 година е посебен во љубовниот живот на Џенифер Анистон затоа што тогаш го запознава најважниот човек во нејзиниот живот, актерот Бред Пит, кој на крајот ја остава за Анџелина Џоли. Ценифер пронајде утеха во нејзината колешка Винс Вон, со која се дружеше цели две години.

Славната бринета во 2009 година кратко и тајно се забавуваше со омилениот Герард Батлер, а потоа во 2011 година, таа започна врска со актерот Џастин Теру, со кого се омажи, но и се разведе. Оттогаш не е објавено ништо ново , сè до вчера кога странските медиуми објавија дека Џенифер е во врска со 12 години помладиот актер Џек Гулнихал.

Двајцата се запознаа во 2002 година кога работеа заедно на филмот ‘Добрата девојка’, а Џек подоцна откри дека бил заљубен во неа со години. ‘Да, јас бев за заљубен во неа, но молчев за тоа, бидејќи целиот свет беше за заљубен во Џен. Навистина не е тешко да ја сакаш таа жена “, рече тој тогаш.

Според американските медиуми, двајцата започнале да се допишуваат за време на изолацијата, а кога тоа го дозволиле околностите, се сретнале на ручек. Иако се уште не е потврдено ништо, се шпекулира дека тие се во врска два месеци и дека секој слободен момент го поминуваат заедно, а блиските луѓе на актерката велат дека таа е посреќна од кога било.