Легендарната актерка на 62 години ги отфрли сите мерки на претпазливост и изненади со овој потег додека шеташе!

26 април, 2020
23175164-0-image-a-143_1578534759046

Џејми Ли Кертис оди без чевли во Лос Анџелес, каде наводно има околу 17.500 заразени луѓе со корона вирус, а 797 починале.

Легендарната актерка не се плаши од корона вирус, иако е во опасност поради нејзината возраст.

Таа одеше боса на тротоарот во Лос Анџелес во средата. Без маска за лице или ракавици. Актерката одеше во црна облека со пешкир на рамото, носејќи безжични слушалки во ушите. Таа исто така го носеше својот мобилен телефон.

Во овој град властите ја продолжија мерката за седење дома до 15ти мај.

Инаку, актерката е во изолација во нејзиниот дом во Лос Анџелес со сопругот, сценаристот Кристофер Гуест (72). Двојката е во брак 36 години, а заедно тие ја посвоија ќерката Ени (34) и синот Томас (24).

Stepping out: Two-time Golden Globe winner Jamie Lee Curtis took a barefoot stroll near her Los Angeles home on Wednesday