Лила во градски парк се појави во издание како од „небо падната“: „Луѓето ме гледаа ко вонземјанин“ (фото)

5 септември, 2020
lila

Лила Филиповска каде и да се појави, независно дали е во некое несекојдневно издание, таа секогаш го привлекува вниманието на јавноста.

Ќе ја одмерат од глава до пети, ќе сакаат да се фотографираат со неа, ќе коментираат…

Таа е ултра позната, обожувана од многу фанови, па тоа е сосема нормално. Сепак, Лила дури и денес знае да се поздачуди кога ја гледаат, зпоруваат отако ќе ја одминат.

Една таква случка Лила раскажа додека била во градскиот парк за да позира во една од новите тоалети на „Елена Лука“ која таа ги носи го години за снимањата на „Се или нетшто.

– Малку е да кажам дека вчера во парк луѓено ме гледаа ко вонземјанин. Замислете сцена сите во спортски аутфит , кој трча ,кој пешачи , кој одмара а јас во долга хаљина и штикли. И секако имаше коментари ‘кај тргнала оваа’ ‘е баш е кул , ‘ајде да се сликаме’ ‘ ајде да трчаме, што би рекол Владо Јаневски “луѓе се нек си прозборат”. Како и да е со „@rolladobolla“ направивме слики какви што змислувавме, а кој сака нека проба, а фустанов е од новата колекција на „Елена Лука“ – напиша Лила во описот на Фотографиите.

Инаку, често знае да напише дека си ја сака работата и дека ужива во неа, а тоа е евидентно.