Лоша шминка: 25 славни жени со упропастена шминка!

6 април, 2020
losa sminka

Грешки при шминкањето им се случуваат на сите и не е тешко да се направат, но можеби малку ќе би олесни кога ќе видите дека дури и на славните убавици им се случува незгода со шминката.

Тоа не би било чудно ако не ги имаат при себе војските од професионални шминкери чија должност е да се грижат нивните клиентки да изгледаат беспрекорно во важни пригоди

И покрај тоа, многу ѕвезди доживуваат вистински незгоди на црвениот тепих поради шминката. Без разлика дали станува збор за лоша подлога, премногу бронзер, хајлајтер, претерувања со сенката, погрешно одбран руж и многу други грешки, резултатот е секогаш ист- изглед поради кој тие дами се наоѓаат на листата на „Make up“ катастрофи на црвениот тепих.

Освен лошата техника на шминкање, еден од начестите непријатели на добар изглед на црвениот тепих е пудрата.

Станува збор за посебна проѕирна пудра која се користи за кожата да добие мат завршеток без додавања на боја. Меѓутоа, тој производ функционира одлично при фото едиторијали т.е. во ситуации каде фотографот може да го контролира светлото.

На црвениот тепих ситуацихата е поразлична, бидејќи блесокот од фотоапарите се рефлектира на силициумот, една од главните состојки во тие пудри и пораки кои тој станува видлив на фотографиите. Затоа познатите дали често со фотографирање го тестираат лицето пред пристигнувањето на некој настан, така што би биле сигурно дека нема вишок пудра, но без обзир и на тоа понекогаш доаѓа до пропусти.

Таков пропуст направија шминкерите на Анџелина Џоли за време на премиерата на филмот „The Normal Heart“, а какви мејкап незгоди доживеале другите ѕвезди проверете во галеријата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi