Мадона изненади со изгледот: Хирургот не си ја завршил добро работата!

14 октомври, 2020
pjimage-2_B7NYnxw

Поп-пејачката Мадона (62) вешто се обидува да ги сокрие своите години, а третманите со ботокс се неопходни за неа. Но, нејзините фанови се жалат на тоа, велејќи дека претерува и дека повеќе не личи на себе.


Имаше лавина коментари на својата најнова фотографија на Инстаграм. Таа сакаше да ја подигне свеста за гласањето пред политичките избори во САД, но го сврте вниманието кон една сосема друга страна.


Некои го коментираа нејзиниот изглед и се прашуваа дали станува збор за филтри за обработка на фотографии или е целосно уништена од естетски корекции. – Ова не е мојата кралица. Изгледате како вонземјанин од холивудските филмови, пластичниот хирург завршил страшна работа. Дали е ова реално? – напишаа нејзините следбеници и обожаватели во коментарите.


Покрај тоа што има корекции на лицето, Мадона се пофали и годинава со ставање импланти во задникот. Но, не беа сите воодушевени како таа.