Меган Маркл и принцот Хари потрошија 18 милиони за луксизна вила: Го пронајдоа домот од соништата!

9 мај, 2020
меган 2

Меган Маркл и принцот Хари го пронајдоа својот дом од соништата во Беверли Хилс. Нивниот нов дом во Лос Анџелес е луксузна вила која некогаш му припаѓаше на актерот и комичар Тајлер Пери, и е во вредност од 18 милиони долари.

Двојката никогаш не била видена во друштво на Пери, но британските медиуми тврдат дека во сè им помогнала добрата пријателка, славната Опра Винфри.

Луксузната вила има осум спални соби и дури дванаесет бањи, а се наоѓа во елитниот дел од соседството, за кое се знае дека е наменето исклучиво за милионери и големи холивудски sвезди.