НА 66 ГОДИНИ ИЗГЛЕДА ИСТО КАКО НА 33! Манекенката тврди дека има една ТАЈНА за добар изглед

27 август, 2020
rMkDSKF8FRu5hDGUpxHb

Ова не е прв пат да напишеме за неа, и сигурно не сме единствените кои се занимаваат со темата на феноменалниот изглед на Кристи Бринкли, (ние навистина не претеруваме) изгледа како и пред три децении. И не благодарение на бројните пластични операции и целата машинерија на приватните тренери.

Се разбира, буџетот што некогаш многу познатиот модел сега го има на располагање,помага да води живот што секогаш дозволува да тренира како што сака и кога сака, како и масажи, сауни, диета од прва класа, но таа тврди дека не практикува ниту еден од нив. и тоа е доволно само една работа за да изгледате одлично во седмата деценија од животот – ако тоа е вашата цел, секако.

Поминаа скоро четири децении откако таа за прв пат позираше во костим за капење на насловната страница на славниот Sports Illustrated, само за повторно да се фотографира минатата година, но овој пат позираше со своите две ќерки.

Додека многумина коментираа дека речиси и да нема разлика во изгледот меѓу нив

Која е навиката која е одговорна за врвната форма во седмата деценија?

Многу е важно она што го земате во телото, сигурна е таа. „Како што јадеме, така ќе изгледаме“.

“Јас испробав неколку прилично чудни диети на почетокот затоа што мислев дека тие се клучот на добра линија. Порано пиев само сок во текот на денот или јадев само една група храна со денови, а таа сфати дека тоа не прави линија и тоа со нема да постигнам добри резултати на подолг период “.

Тајната за тенка линија и убава кожа е правилна и умерена исхрана. Кристи е вегетаријанец и тврди дека оваа диета и помогнала да одржи убав тен и добра форма.

“Најмногу ми се допаѓа оваа диета и пробав сè. Забележав дека мојата кожа изгледа подобро, дека мојот тен е повеќе рамномерен и дека се чувствувам многу подобро”.

Покрај тоа, поранешниот модел вежба редовно, но само двапати неделно.

View this post on Instagram

Sunday Sunset Swim 🌊 @totalgymdirect

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley) on

View this post on Instagram

I’m so lucky that I was considered “athletic” for a model! It meant I got to do “work out” pictures and bathing suit shots because “you couldn’t see my bones”! Lucky, because it kept me up on all the latest trends in exercise thru the years. Exercise trends may come and go but a few facts remain…to feel good you have to make exercise a part of your life. You feel better when you do exercise and it has to be fun or you won’t do it. Variety is the spice of life and mixing it up is good for your body but consistency is key! That’s why I love my @totalgymdirect it’s been by my side stretching, lengthening, and strengthening me before I bike, ski, run, dance, etc…it’s been my constant “go to” for over 20 years! It’s quick, easy, fun, versatile, total body fitness, and in my home! So I do it because if I dont do anything else, I have done something good for myself. And that consistency adds up! I’m using it again now to rehabilitate my body as my broken arm and frozen shoulder affected my whole body so I still have lots of work to do to regain my strength and limberness and flexibility. And I won’t get better by complaining, and I know that exercise will heal me and make me feel great. I write this with hopes of inspiring you to get out there and move your body! You will be so glad you did! #exercise #fitness #getstronger #move #happy #wellness @totalgymdirect #longevity #1970’s to #2020 #agebetter #newyearnewyou #getit

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris