На кого ви личи ова дете со изгризани шишки? Нема да верувате :)

1 април, 2020
Celine Dion

На официјалниот профил на Инстаграм излезе фотографија од детството на Селин Дион.

Легендарната дива, пејачката Селин Дион деновиве го прослави својот 52-ти роденден, а нејзиниот тим и посака сѐ најдобро на социјалните мрежи на паметен и сладок начин.

Поточно, на својот Инстаграм профил објавена е фотографија од малата Селин во кариран фустан, на која е навистина непрепознатлива. Кафената коса и неправилно шишаните шишки се насмевнуваат во фотоапаратот, веројатно за време на фотографирањето во училиште или градинка.

„Среќен роденден, Селин! Tи посакуваме здравје, љубов и среќа! Тим Селин“, пишува во објавената фотографија.

Нејзините обожаватели се приклучија во честитките и ѝ посакуваа сѐ најдобро на омилената пејачка.

„Среќен и благословен роденден“, „Среќен роденден, кралице моја“, „Среќен роденден, Селин! Се надевам дека убаво си го помина денот, те сакаме“, „Среќен роденден, убавице“ се само некои од илјадниците честитки што таа ги доби од сите страни на светот.

Селин ја прати благословот на божествениот глас, можеме да кажеме дека е и единствениот и најубавиот во светот, но нејзиниот живот надвор од сцената е проследен со дури неколку трагедии. Нејзината кариера се закануваше од сериозни здравствени проблеми, а најтежок период од нејзиниот живот беше кога нејзиниот сопруг Рене Анџелил почина во 2016 година. Најголемата сила и утеха ја пронашла кај нејзините тројца синови и втората голема љубов – пеењето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi