Највлијателната и најбогатата инфлуенсерка е повторно бремена: Веднаш ја сподели веста за бременоста на Инстаграм!

2 октомври, 2020
кјара

Италијанката Кјара Ферањи, една од најбогатите и највлијателните инфлуенсерки во светот, ќе објави дека таа и нејзиниот сопруг, музичарот Федез, ќе станат родители по втор пат.

Кјара и Федез, кои ги поминуваат своите животи во луксузни одморалишта ширум светот, јахти, свечени вечери и на црвените теписи, облечени во најскапата брендирана гардероба што моментално постои на пазарот, ќе го поздрават обновувањето.

Двојката веќе го има синот Лав (3) и токму тој „објави“ дека ќе има брат или сестра. Имено, Кјара на својот Инстаграм профил објави слика на малиот Лео кој држи слика со ултразвук, а под сликата стоеше: „Лео ќе стане постар брат!“