Наоми Кемпбел ја откри тајната за нејзиниот бомбастичен изглед! Обидете се и вие!

24 април, 2020
наоми

Супермоделот Наоми Кемпбел (49) откри дека јаде само еден оброк на ден, пренесува Daily Mail.

Убавицата, која ќе наполни 50 години следниот месец, всушност вечера за време на ручек, и токму тоа е целата тајна за нејзиниот изглед.

– Јадам за време на ручек. Ручекот е мојата вечера затоа што навистина јадам само еднаш на ден – рече таа.

„Недела е ден да се почастам со нешто слатко, тогаш јадам десерти, колачи и пудинзи“, објаснува таа.

Наоми инаку се воздржува од консумирање млечни производи и глутен, и рече дека во минатото постела со денови пред да започнат модните ревии.

– Јадам кога имам потреба и не се изгладнувам. Доколку некој ден не почувствувам потреба за храна, едноставно не јадам, пијам вода и сокови. Тоа зависи од тоа како се чувствувам. За време на летните месеци и топлината, само сакам да пијам сокови – вели Наоми.

– Tоа никогаш не го планирам, било да е тоа еднаш или двапати неделно – заклучува некогаш најпопуларниот модел во светот.