Неверојатна фигура на Ким Кардашијан во секси розово бикини на песочна плажа!

2 септември, 2020
2019 People's Choice Awards - Arrivals

Познатата старлета го истакна своето тело на нови фотографии, кои ги усоврши.

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан (39) објави нови фотографии на социјалната мрежа Инстаграм, на кои истакна извајано тело во розови бикини, додека позираше на плажа во Мексико.

Имено, славната инфлуенсерка сакаше да го покаже своето среќно место во Кабо Сан Лукас, и по тој повод доминираше во минијатурно бикини, што малку оставаше на фантазијата.

View this post on Instagram

Happy Place

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

По скандалот што го предизвика нејзиниот сопруг Кание Вест (43) на политичкиот митинг во Вајоминг минатиот месец, таа замина во Мексико да се одмори и да направи нови фотографии за социјалните мрежи.

Ким позираше во минијатурно розово бикини додека одеше покрај плажата, истакнувајќи бујни гради, заоблен задник и рамен стомак. Таа не се двоумеше да го покаже целулитот, што, барем на сликите, е мал.


Таа ја врза косата во две плетенки и карминот во боја на месо на усните. Таа го контурираше лицето со благи бронзени тонови и изгледаше сензационално, особено за машкиот дел од обожавателите.

Уште еднаш покажа зошто е една од најпопуларните дами во светот со фигура по која многу воздивнуваат, а новите фотографии предизвикаа задоволство кај нејзините следбеници, па на овој пост собра скоро 5 милиони лајкови. Моментално ја следат 187 милиони обожаватели и се наоѓа на списокот на топ 5 најпознати познати личности на социјалните мрежи.