Неверојатно: Витни Хјустон мртва „предизвикала“ скандал!

11 октомври, 2020
profimedia-0118531655

Една од најдобрите пејачки на сите времиња, Витни Хјустон трагично ја заврши својата голема кариера и живот во 2011 година на 48-годишна возраст, давејќи се во када во холивудски хотел пред да биде предвидено да настапи на Греми наградите. Нејзината голема популарност ја искористи продуцентска куќа која го ангажираше програмерот Алки Дејвид за да и создаде холограм, кој тие имаа намера да го искористат за визуелен спектакл на нејзиниот постхумно изведување во шоуто The Voice. Сепак, нејзиниот „настап“ беше откажан затоа што агенцијата не им платила на авторските права на семејството на пејачката, ниту пак ги известила да и направат холограм, па затоа нејзиното семејство одлучи да ги тужи на суд, пренесува Variety.com.


Покрај тоа, семејството не го сака изгледот на холограмот, иако обожавателите на пејачката не би се согласиле со нив и тие се тажни што нема да ја видат повторната премиера на нивниот „оживеан“ идол. Патем, концертите на мртвите музички легенди во форма на холограми не се ништо ново. Веќе во 2016 година беа одржани слични спектакуларни концерти за обожавателите на Мајкл Џексон и раперот Тупак. Да потсетиме, Витни беше во бурен брак со раперот Боби Браун, кого го запозна на доделувањето на музичките награди „Соул воз“ во 1989 година, а кратко потоа започнаа романса.

Whitney Houston


Тие се венчаа три години подоцна, кога таа беше на врвот на својата слава по улогата во филмот Телохранител. Нивниот брак беше полн со дрога и алкохол, а Боби наводно ја претепал. Многумина рекле дека нивната врска е осудена на пропаст уште од самиот почеток, а тоа се случило 14 години подоцна кога се развеле.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum