Новата боја на коса на Кендал Џенер е идеална за пролет

9 април, 2020
Kendall Jenner

За разлика од нејзините сестри, Кендал Џенер не е склона кон чести промени во бојата на косата, освен за работни потреби.

Но, се чини дека нејзиниот последен изглед на модните писти не беше само привремен.

MILAN, ITALY – FEBRUARY 21: Kendall Jenner walks the runway during the Versace fashion show as part of Milan Fashion Week Fall/Winter 2020-2021 on February 21, 2020 in Milan, Italy. (Photo by Daniele Venturelli/Daniele Venturelli/Getty Images )

Манекенката прошета по пистата на ревијата на на Модната куќа Версаче која беше во склоб на Модната недела во Милано со златно-кафени прамени во февруари годинава, а сега ја обои целата коса во иста боја.

На своите сториња на Инстаграм, Кендал објави фотографија од која го гушка своето куче и има посветла коса од било кога, која одлично и стои. Иако не е драстична промена во изгледот, новата боја и даде совршено освежување за време на пролетта, иако таа, како и сите нас, веројатно ќе ја помине дома.