Ова се децата на славните личности кои не успеаа да се пробијат на естрадата! Сите овие се најдоа на листата!

16 април, 2020
750997_maja-novakovic-1_ff

Дека изреката „Пари одат на пари“ не е толку точно, потврдија многу познати деца чии родители се вистински музички sвезди, а и тие не успеаја во истата намера. Некои се обидоа, но се откажаа, некои се уште се трудат, но без хит.

Маја Новаковиќ, ќерка на легендарниот Луис, беше прва на нашиот список. Таа се обиде да стане пејачка со пријавувањето во „Х Фактор“, но немаше многу среќа во тоа натпреварување. Откако заврши натпреварот, никогаш не сме слушнале повторно за Маја.

Втората е Маринела Џогани која се обиде да ја започне својата кариера во истото натпреварување. Иако потекнува од музичко семејство, таа беше несреќна, а откако музичкото шоу беше готово, никогаш не сме слушнале за неа.

Трет на списокот е синот на Аце Лукас, Андреј Лукас, кој се обиде да се направи познат со неколку песни. Сепак, иако тој имаше многу гости настап на телевизија, тоа беше објавено во медиумите, младиот Лукас не ги освои срцата на публиката, па неговите песни не успеаа. После неколку песни, Андреј се пензионираше и повеќе не се обидува да стане пејач.

На оваа листа се вклучил и синот на Лепа Брена, за кој може да се каже дека е поуспешен од останатите, но не ни близу до успехот на неговата мајка. Станува збор за Стефан Живојиновиќ, кој зад себе има многу песни, но ниту една не стана вистински хит.