„Планираме да одиме што подалеку од овде“: Тијана Дапчевиќ искрено зборуваше за бракот

30 април, 2020
Тијанаа

Пејачката одбележа важен датум со сопругот.

Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан завчера славеа 19 години на хармоничен брак.

Пејачката вели дека таа и нејзиниот сопруг Милан не ги поминуваат своите годишнини на посебен начин, но дека се обидуваат да ја негуваат врската секој ден, наместо еднаш годишно.

 – Ние славиме љубов секој ден, не само ова една година, мислам дека е лудо, – вели таа, а на прашањето колку години е во брак, таа низ насмевка вели:

– Ах, колку сакаш, цели 19 години.

Дури и во изолација, Тијана не го остава својот весел дух и добро расположение, па дури и пееше по телефон. На прашањето кои се нејзините планови кога ќе заврши исолацијата, таа вели:

– Планираме да патувам некаде што е можно подалеку од овде, за да уживаме – рече таа и ја испеа песната „Baby Doll“: „Ајде да земеме добар автомобил и да одиме некаде каде нема никој“.

Тијана не се жали за времето што го поминува во изолација, а преку насмевка раскажува дека повеќето денови готви и јаде храна.

– Ние своето време го поминуваме вака: јадеме, готвиме, повторно јадеме, ручаме, пееме, јадеме, играме карти, правиме домашни работи и учиме училиште – заклучи пејачката.

Би сакале да ве потсетиме дека Тијана еднаш откри дека го запознала нејзиниот сопруг Милан на кошаркарски натпревар.

– Мајка ми (многу оддамна) читаше приказна од Џуре Јакшиќ за Тијана која била за заљубена во Милан. Поради тој Џуре, таа одлучила да се викам Тијана… Две училишта, една академија и неколку љубови подоцна, го запознав Милан на место што не знаев како да бидам се понашам (кошаркарка), затоа што го мразам тој спорт. Оттогаш, двајцата издржавме сè. И од тогаш, сите мои мисли почнуваат да се размножуваат – рече Тијана своевремено на социјалните мрежи.