По 4 макотрпни години конечно заврши спорот меѓу Анџелина и Бред Пит: Еве кому ќе му припадне старателството врз децата!

22 октомври, 2020
303673_profimedia0300497972_ff


Анџелина Џоли и Бред Пит долги години се борат за старателство над децата, а крајот конечно е на повидок. Извор близок до правниот тим на Бред Пит изјави: „Би било скоро невозможно судот во Калифорнија да го раздели таткото, кој толку видливо работеше на себе и во корист на тие деца, особено на близнаците“, објави магазинот „Новидеа“. Имајќи го тоа предвид, правниот тим на добро познатиот актер е уверен оптимист дека Пит (56) ќе добие заедничко старателство над близнаците Нокс и Вивиен Маркелин (12), а најверојатно и на неговата постара ќерка Шајло (14). Адвокатите на славниот актер тврдат дека по агонијата што ја поминал во борбата со Анџелина, и за старателството над децата за кои се грижел – „Бред конечно ќе го почувствува вкусот на победата!“ Што се однесува до постарите, посвоени деца – Пакс (16) и Захара (15), правниот тим верува дека најверојатно ќе им се даде избор од судијата – да одлучат со кој родител сакаат да живеат и дека најверојатно ќе одлучат да живеат. со нивната мајка.


Медокс (19), кој јавно беше на страната на мајката за време и по разводот, законски се смета за возрасен и не е дел од спорот. „Бред знае дека Медокс е изгубен и дека не може да стори ништо за тоа, но се надева дека ќе може да ги обнови односите со другите деца и да ги надополни четирите изгубени години“, додаде изворот. Борбата за старателството беше тешка и „валкана“, а во еден момент адвокатите на Анџелина Бред го претставија како „несоодветен татко“ и како некој што е склон кон пиење и пороци и некој на кој „не може да се смета“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum