По Кети Холмс и ќерката Сури, Том Круз има нова жртва на мета! Сака да ја префрли оваа глумица во Скиентолошка црква и да и се одмазди на бившата!

5 септември, 2020
image-original

Во последно време се пишува многу за потезите на Том Круз што сака да привлече што повеќе следбеници во неговата Скиентолошка црква. Така, би можеле да прочитаме дека тој има таен план да ја заведе својата поранешна сопруга Кети Холмс повторно и да ја киднапира нејзината ќерка Сури која се роди додека беа во брак, со цел да ги пренесе во Скиентологија еднаш и засекогаш.


Ова дури го тврдат најблиските пријатели на Том и тие велат дека тој е целосно луд, што значи дека е сериозен во намерата, а следната жртва на Том по Кејти и Сури е актерката Рис Витерспун.


Секако дека не можеше да и продаде приказна во стилот „Еј, Рис, да преминеме на скиентологијата“, па тој прво и понуди да глуми во новото продолжение на филмот „Топ Ган“ што го направи славен. Рис и е блиска пријателка и на неговата поранешна сопруга Никол Кидман, па тој би ја вознемирил Никол, која е отворено против саентологијата. Никол и Том инаку се во толку многу голем конфликт околу оваа религиозна насока што Том дури ги сврте нивните две посвоени деца Изабела и Конор против Никол.

Рис наводно ја разгледала понудата, но се смета дека не ја прифатила. Додуша, списокот со сите актери кои ќе играат во новото продолжение на споменатиот филм сè уште не е објавен, така што сè е можно.