Почина прекрасната Плејбој зајачица, оставила и проштално писмо

21 април, 2020
playboy

Поранешната „Плејбој“ зајачица Ешли Метили почина на 33-годишна возраст, а веста за нејзината смрт ја потврдија на социјалните мрежи нејзините сестри и Били и Кристи.

“Те сакаме. Ќе ни недостасуваш. Летај високо, сестрчке, ти си најубавиот ангел во рајот”, напиша Кристи на Фејсбук.

Ешли оставила проштално писмо пред нејзината смрт, што потврдува дека станува збор за самоубиство. Телото е откриено три дена по нејзината смрт, кога еден загрижен пријател повикал полиција затоа што Ешли не му се јавувала.

Нејзиното семејство истакна дека Ешли со години се борела со алкохолизам и била жртва на злоставување. Таа беше во врска со Лејн Гарисон, ѕвезда од серијалот „Закон на браќата“, кого надзорната камера своевремено го фати како ја тепа. Гарисон се бранеше затоа што таа му го укрла мобилниот телефон и мина два месеци во затвор пред да биде пуштен на слобода. Гарисон не се огласи за нејзината смрт.

Ешли беше Мис на Плејбој, март 2011та година.