Потресната приказна за односот на сестрата на Лејди Ди и принцот Чарлс! Дијана сепак би била жива ако нејзината сестра се омажела за Чарлс!

6 ноември, 2020
диана


Иако никогаш не можеше да се пофали дека е убав, за принцот Чарлс жените секогаш се лепеа и тоа доста привлечни жени, сите го посакуваа толку многу што честопати беше во врска со неколку жени одеднаш.

Сите добро знаеме за двете најважни жени во неговиот живот – Камила Паркер Боулс и принцезата Дајана, но малку се зборуваше дека Чарлс пред бракот со Лејди Ди се забавувал со нејзината сестра Сара Спенсер. Чарлс ја обожаваше, но во елитните британски кругови секогаш се зборуваше дека Сара не престанува да скока од еден во друг кревет, осврнувајќи се на нејзиното промискуитетно однесување. Дури и Лејди Ди еднаш призна дека Сара е вистинска заводничка, а кралицата Елизабета ја сметаше за тешка проститутка. Значи, не доаѓаше во предвид Сара да се омажи за Чарлс, и покрај фактот дека, како и Дајана, таа потекнуваше од благородна лоза, бидејќи сите знаеја за нејзиното мрачно минато. Заедно со Чарлс, Велика Британија сакаше да ја види жената која отелотворува нежност, добрина, чистота и невиност, и токму затоа Чарлс на крајот се ожени со Дајана.

Но, Чарлс направеше нешто во спротивност на традицијата и се оженеше со Сара, наместо со Дајана и ги прекршеше крутите правила на неговото семејство, исто како што тоа го стори и Едвард VIII заради Волис Симпсон, а денес Хари заради Меган Маркл,а, работите ќе беа многу поинакви.


Како прво, Сара беше многу постара од Дајана и имаше многу повеќе искуство не само со мажи, туку и во животот. Кога Сара ја запознала Дајана со принцот Чарлс, Дијана имала само 16 години и била ужасно повлечена, некои велат дека била аутентична и дека сеуште е девица. Истиот карактер таа го имаше на 19-годишна возраст кога се омажи за Чарлс. Чарлс никогаш не бил заинтересиран за Дајана, но Сара никогаш не криела дека не била за заљубена во него, а во едно интервју дури и отворено му рекла на еден репортер дека не се гледа во иднина со Чарлс. ‘Никогаш не би се омажила со Чарлс затоа што не сум заљубена во него. Никогаш не би се омажила со некој во кого не сум заљубена ’, изјави таа. Чарлс секако доби нервен слом кога Сара го посрамоти толку многу.

Тоа беше една од причините што Чарлс ја прекина комуникацијата со Сара, а кога тој почна да ја гледа Дајана, Сара беше шокантно горда на тоа и дури се пофали дека ја играла улогата на Купидон во односите меѓу нив двајцата.

Значи, ако принцот Чарлс се оженеше со Сара, тој ќе се оженеше најпрво од љубов затоа што тој беше навистина луд по неа.Исто така тој не би ја изневерувал со секоја друга жена. На крајот на краиштата, Сара не би толерирала ниту такво однесување или едноставно би водела свој љубовен живот, притоа уживајќи во сите привилегии што ќе и припаѓаат како членови на британското кралско семејство. Таа сигурно не би се обидела да го спаси бракот со Чарлс, како што тоа го стори Лејди Ди – иако нивниот брак беше осуден на пропаст уште од самиот почеток, ниту пак би дозволил да и предизвика такви страшни ментални, емоционални и здравствени проблеми, како што се булимија и депресија. со која се бореше Лејди Ди, токму поради нејзиниот лош брак со Чарлс.

Животот на Дајана немаше да заврши толку трагично на само 36 години.Сето ова можеше да ја спречи сообраќајната несреќа во која загина и ќе имаше сосема поинаков живот ако Чарлс останеше со Сара. Но, Дајана како да знаеше дека нејзината судбина ќе биде трагична и реши да и се препушти. Така, во една прилика таа му рече на кралскиот биограф Ендру Мортон: Тие ми рекоа:‘ Сфаќаш дека еден ден ќе бидеш кралица, а мојот внатрешен глас ми рече:‘ Нема да бидеш кралица, но ќе имаш тешка улога ’.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi