Рики Мартин: „Децата ме прашуваат зошто имаат двајца татковци“

18 ноември, 2020
соп

Латиноамериканскиот пејач, 47-годишниот Рики Мартин и неговиот 12-годишен помлад сопруг, сликарот Хуан Јосеф, одгледуваат четири деца, 12-годишните близнаци Матео и Валентина, двегодишната ќерка Луција и синот Рена кои пристигнаа во нивното семејство пред една година.

Воспитувањето деца во хомосексуален брак носи посебни предизвици за кои пејачот искрено зборуваше за списанието „Аут“. Една од нив беше и што да му одговори на неговиот син во моментот кога го праша зошто има двајца татковци.

Матео и Валентина се родени од сурогат мајка во август 2008 година, девет години пред Рики да се омажи со сегашниот сопруг, пејачот потоа се одмори од кариера да се посвети на улогата на родител.

Тој секогаш отворено зборуваше за неговата љубов кон децата, па минатиот септември на добротворна вечера од сцената го најави доаѓањето на Рено, велејќи: „Патем, сакам да објавам дека сме бремени. Ние чекаме ‘.

По аплаузите на гостите, тој објасни дека отсекогаш сакал големо семејство. Во друга прилика, тој призна на радио интервју дека неговите синови го прашале дали му се во матката. „Вие бевте во моето срце и сè уште сте во моето срце“, се раскажува тој за неговиот одговор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi