Се дотера за излегување на тераса: Нивес Целзиус ги истакна бујните гради со провокативен фустан

20 април, 2020
85211465_504006700498972_4654413555605494415_n-e1587307034328

Бидејќи одговорната пејачка останува дома за време на изолацијата, таа се облекува за да излезе на терасата

Нивес Целзиус секојдневно споделува фотографии од своите домашни изданија со фановите. Понекогаш се одлучува за потполно опуштен изглед и поудобна облека, а понекогаш скока и се лизга во секси крпи.

View this post on Instagram

Zašto se ne dotjerati za izlazak na terasu?!

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

Вчера, таа на инстаграм покажа како се дотера за да излезе во двор. Таа носеше предизвикувачки црн фустан со висок процеп и длабоко деколте, а со кафеава лента, ја потенцираше половината.


„Зошто да не се облекуваме за излегување на тераса?“, ги прашала Нивес нејзините фанови со фотографијата.

Фустанот совршено ги потенцираше нејзините облини, а покрај лавина комплименти, некои следбеници ја потенцираа и коментираа фигурата на Нивес.