Сè што знаеме за жената која не престанува да ја клевети вдовицата на Коби Брајант!

21 декември, 2020
profimedia-0500787220


И нанесува дополнителна болка на Ванеса, која на почетокот на оваа година ги загуби сопругот и 14-годишната ќерка


Откако еден од најдобрите американски професионални кошаркари Коби Брајант и неговата 14-годишна ќерка Џиџи ги загубија своите животи во хеликоптерска несреќа претходно оваа година, светот беше обвиен во црно. Многу колеги, пријатели и фанови на овој легендарен НБА играч не можеа да се помират со неговото предвремено заминување. Сепак, најголемата болка, се разбира, ја имаше и сè уште ја чувствува неговото семејство. Сопругата Ванеса Брајант која остана вдовица на само 37 години и нивните три ќерки, 17-годишната Наталија, четиригодишната Бјанка и најмладата Капри, кои го прославија својот прв роденден по смртта на нејзиниот татко и сестра. И иако ќе биде логично дека во такви тешки моменти, семејството бара утеха кај најблиските, во нивната ситуација тоа не беше случај.


Имено, во средината на септември, мајката на 38-годишната Ванеса, Софија Лејн, даде интервју за Унивизија во кое, меѓу другото, ја обвини својата ќерка дека ја исфрлила од дома и ја принудила да го врати автомобилот што и го дала да го користи. Разбирливо е дека ваквиот настап и предизвика дополнителна болка на вдовицата на Коби Брајант, која потоа коментираше за американските медиуми дека не е првпат нејзината мајка да ја разочара.

„Мојот сопруг и ќерка ми починаа неочекувано, а мајка ми бесрамно дава интервју во кое зборува грдо за мене и плаче за куќата и автомобилот што не се на нејзино име. Го сокри дијамантскиот накит, го испразни станот што и го обезбедив и го складирав мебелот во магацинот за да се испостави дека остана без ништо’, рече тогаш Ванеса и побара приватните работи да останат во семејството.


Но, многумина тогаш се прашуваа која е всушност Софија Лејн – жена која шест месеци по трагичната загуба на нејзината внука и зет, јавно ја посрамоти сопствената ќерка и нанесувајќи и дополнителна болка?

Софија Лејн се разведе од биолошкиот татко на Ванеса кога 38-годишната девојка имала само една година и започнала да живее како самохрана мајка која ги одгледувала Ванеса и нејзината постара сестра Софи до 1990 година кога се запознала и се омажила за Стивен Лејн со кој останала во брак сè 2002 година. За време на воспитувањето на Ванеса, Софија беше прилично строга мајка, сепак, и покрај напорите да создаде совршен живот за нејзиното семејство, само еден ден откако Ванеса и кошаркарската sвезда се свршија, нејзината мајка прогласи банкрот и набргу потоа се разведе од сопругот. Според озборувачот Коп, Софија со години има финансиски проблеми, па бракот на нејзината ќерка со Коби Брајант дошол кај оваа мајка како совршена можност да си го врати животот во нормала.


Како што самата објасни во тоа време, истото е интимна работа што се однесува само на нивното семејство. Во годините што следувале, Софија продолжила да го поддржува својот зет, па често можела да се гледа на разни кошаркарски игри.


Во исто време, споменатите медиуми наведуваат дека Коби и Ванеса, се грижеле за нејзината мајка и била финансиски осигурана сите овие години. Затоа, според Озборувачот Коп, најновите настапи на Софи Лејн доаѓаат како резултат на нејзината желба за пет минути слава, како и можност да заработи што е сега можно за неа, со оглед на трагичниот крај на Коби Брајант, кој беше одговорен за финансиската стабилност на семејството.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris