СИ ГО ОДЗЕМАЛ ЖИВОТОТ!Мел Б се потресе по смртта на некој близок!

1 октомври, 2020
мел б

Уште една трагедија во животот на славната пејачка

Пејачката и поранешна членка на Спајс Грлс, Мел Б, е „мета“ на медиумите со години поради секакви скандали. Откако неодамна излезе во јавноста дека ја малтретира својата осумгодишна ќерка, поради што се уште трае борбата за старателство, музичарот го погоди уште една тажна вест. Имено, нејзиниот телохранител бил пронајден обесен во воена униформа по долга борба со ПТСН.

Поранешниот командант на кралските маринци, Ешли Никлес, си го одзеде животот. Кога го нашле, тој носел свечена униформа и украси, со цел да му оддаде почит на она за што бил горд во последен момент. Патем, 31-годишникот бил авганистански ветеран, кој ги напуштил маринците пред четири години, и кој оттогаш работел како телохранител на sвездите меѓу кои е и Мел Б. Обесениот маж го пронашол пријател во неговиот дом откако добил загрижувачки СМС пораки

По истрагата, откриено е дека во неговата крв има траги од алкохол, кокаин и дрога кои вообичаено ја лекуваат маларијата, со кои тој имал контакт на самиот крај од својата услуга. Според извештаите во медиумите, пред овој трагичен крај, Ешли минатата година се обидела да си го одземе животот двапати. Со ПТСН, тој се бореше со параноја и вознемиреност, што ги направи неговите најблиски многу загрижени за неговото однесување.

Мел Б одби да го коментира овој настан. Трагични настани го обележаа нејзиниот живот во изминатите неколку години. Имено, во 2017 година го изгубила татка си, па затоа решила да го напушти тогашниот сопруг Стивен Белафонте, „злоставувачот“, како што го нарекуваше тогаш. Но, набргу потоа, парот, кој беше во брак 10 години, заврши на суд поради тепачка околу старателството над нивната ќерка.