СИТЕ ЖЕНИ СО КОИ БЕШЕ JOHNNY DEPP : Со години „палеше и гасеше“, а сега 57от роденден го прославува сам!

11 јуни, 2020
johney

Освен со улогите во филмовите, вниманието на јавноста славниот холивудски актер Johnny Depp го плени и со својот бурен приватен живот. Познатите жени со кои јавно шеташе рака под рака сочинуваат убав список

Lori Allison

Само што стигнал во Лос Анџелес со членовите на својот бенд “TheKids”, и неколку месеци се навикнувал на новиот живот Johnny се ожени со козметичарката LoriAllison. Таа го запозна со глумецот и продуцент Nicolas Cage, а тоапознанствомујадонесепрватаважнаулогавофилмот”A NightmareonElmStreet”. Сепак парот се разведе две години подоцна.

Sherilyn Fenn

Својата втора голема љубов Sherylinтој ја запозна во текот на снимањето на студентскиот филм “Dummies”. Набрзо се свршија, а таа се појави во една епизода од неговата хит серија “21 Jump street”. Откако се разделија таа доби улога во култната серија “Twin Piks”.

Jennifer Grey

Ѕвездата од филмот “Dirtydancing” е една од славните дами кои го освоиле срцето на познатиот глумец, но за нивната врска се знае многу малку. Тоа што медиумите во тоа време го тврдеа е дека љубовта исчезнала кога Depp ја запознал неговата следна голема љубов, глумицата Winona Rider.

Winona Rider

Се сретнале на премиерата на филмот “Greatballsoffire” во јуни 1989 година, а многу брзо станаа неразделни. Пет месеци после првата средба се вериле, а го снимија и првиот заеднички филм “EdwardScissorhands”. Три години подоцна врската е окончана, Johnny својата тетоважа “Винона засекогаш” ја промени во “Вино засекогаш”.

Ellen Barkin

После прекинот со Winona краткосезабавувашесоглумицатаEllen Barkin. Johnny и деветгодинипостарата Ellen воглавно се појавуваа заедно на филмските премиери.

Кate Moss

Деведесетите беа бурен период кога се работи за љубовниот живот на глумецот. ВомалобистронаМанхетен, тојјазапознаманекенкатаКate Moss со која остана четири години. Папараците ги “фаќаа” воразличниситуации- одстраснибакнежидобезнирасправии. Восептември1994 година глумецот е уапсен поради уништување на хотелската соба, наводно поради кавга со убавата манекенка. .

Vanessa Paradis

Набрзо по разделувањето cо Каte, Johnny започна врска со Vanessa Paradis, француската глумица и пејачка која ја запозна во текот на снимањето на филмот “Ninth gate”.Во 1999 година ја добија ќерката Lily-RoseMelodyDepp, a во 2002 годинасинот JohnJack ChristopherDepp III. БракотсоVanesѕатраешедо 2012 годинакогапаротобјавидекасеразделува.

АmberHeard

Во текот на снимањето на филмот “TheRumDiary” Johnny ја запозна глумицата и модел AmberHeаrd. Се венчаа во февруари 2015 година во Лос Анџелес, а година дена потоа објавија дека се разведуваат. Глумицата го обвини за злоставување, а во јавноста излегоа фотографии на кои таа со модро лице се крие од новинарите. На судското сослушување на кое Amberго обвини за насилство во семејството тој не се појави, а неговите адвокати тврделе дека глумицата се служи со манипулација како би се осигурала финансиски. Разводот со AmberHeаrdго чинеше повеќе од седум милиони долари, што, со компулсивното трошење доведе до тоа да мора да почне да го распродава својот имот.

Polina Glen

Неговата прва врска по разводот со Amber беше со дваесетгодишната руска танчарка, кореографка и го-го танчарка Polinа Glen. Парот прв пат е виден заедно во Москва додека тој беше на турнеја со својот бенд. Се зборувало дека сака да ја ожени откога некое време живееја заедно во неговиот дом во Холивуд, но таа од него побегна главно без причина. Се врати во родниот Санкт Петербург бидејќи не можела да го поднесе медиското внимание на кое била изложена поради своето момче.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi