Скиентолошка црква ги диктира правилата на нивната романса: Том Круз на работ да се омажи за ОСКАРОВКАТА, што сите ние ОДЛИЧНО ја знаеме!

2 мај, 2020
том-круз

Реткост е холивудски актер со блокбастер филмови и публика што го обожава заради неговиот талент е затворен за јавноста како Том Круз. Филмската ѕвезда со години не дава изјави за медиуми, а неговиот живот е целосна мистерија. Сега доаѓа веста дека Том Круз ќе се жени!

По разводот со актерката Кејти Холмс во 2012 година, тој не објави никаков емотивен партнер во јавноста, сите информации за него се на ниво на шпекулации. Некои од информациите допираат до медиумите преку луѓе во неговата непосредна околина или приказните се градени врз основа на негов гест. Никогаш не постои официјална потврда.

Многумина веруваат дека причината за таквата тајност е припадноста на славниот актер во Скиентолошката црква, која има строги правила. Исто така се тврдеше дека службениците на црквата на скиентологијата одржувале „аудиции“ за да ја најдат соодветана сопруга на 57-годишниот Круз. Сепак, холивудскиот актер го негираше тоа.

Том Круз реши да продолжи со својот емотивен живот

„Лагите во различна форма се уште се лаги“, рече тогашниот портпарол на Круз.

Исто така, беше објавено дека Кејти Холмс не е првиот избор за сопруга на Том Круз и дека црквата на скиентологијата сакала актерот на невозможната мисија да се ожени со млада актерка по име Назанин Бониади, која нивен член. Како и да е, таа наскоро отпадна како кандидат затоа што не ја покажа цела почит кон лидерите на Скиентологијата.

Актерката Рене Зелвегер станува член на Црквата на скиентологијата ?!

Странските таблоиди пишуваат дека 51-годишната актерка е подготвена да стане членка на  црквата на скиентологијата, токму поради актерот со кој глумела во филмот „Jerry Maguire“.

Том отсекогаш и се допаѓал – близок извор на парот потврди за магазинот NW, откривајќи дека наводната романса била под строга контрола на лидерите на Скиентологијата.

– Црквата на скиентологијата се обидува да најде идеална партнерка за Том, која би била спремна да се приклучи на нивната заедница, а Рене се покажа како идеален кандидат – истакнува извор со исто име, додавајќи дека црковните водачи веќе контактирале со актерката.

– Претставниците на црквата веќе ја посетија во нејзиниот дом во Лос Анџелес. Во таа прилика, тие објасниле што значи да се биде член на Црквата на скиентологијата – откри изворот.

Двојката се запознала на сетот на филмот „Jerry Maguire“ уште во 1996 година, кога, како што е наведено во горенаведениот таблоид, нивната романса тогаш била прекината со бракот на Том со актерката Никол Кидман. Рене во неодамнешното интервју за „Vanity Fair“ рече дека Том и испраќа роденденски подарок секоја година.