Со неа и 365 дена во карантин би биле малку! Емили ја распали имагинацијата со своите провокативни пози!

18 мај, 2020
emili

Познатата манекенка ја запали имагинацијата на мажите во врело, минијатурно бикини, кое го претстави како дел од нејзината нова колекција.

Американската манекенка со полско потекло Емили Ратајковски (28) е најдобрата реклама сама за себе. Во неделата навечер таа објави видео на социјалната мрежа Инстаграм во кое позира во минијатурно кафеаво бикини.

Познатата манекенка ја основа својата линија на облека за пливање наречена „Inamorata“ во 2017 година која е проследена со голем број на нејзини фанови кои ги купуваат работите од нејзината колекција.

– Новата колекција „Inamoratawoman“ ве чека на продажба од 19.05 часот. – напиша таа во описот на видеото.

Покрај тоа, младата манекенка позираше во заводливо издание, само во минијатурно бикини и кошула, додека лежеше на колена во креветот, во вила во градот Венеција, Калифорнија.Костимот за капење беше мешавина од кафеава, бела и црна боја и изгледаше како да е подготвена за плажа и носеше дискретни ѓердани околу вратот.Емили  неодамна откри дека поминува низ вистинска емотивна битка за време на изолацијата, поради пандемијата „Ковид-19“.Славната манекенка призна дека минува низ ментални и емотивни проблеми за време на самоизолацијата.

https://www.instagram.com/p/CATJvDlBrs8/

– Тешко ми е да бидам изолирана и тоа е повеќе од емоционална и ментална битка за мене, се обидувам да останам позитивна и да се окупирам со работа – рече Ратајковски во интервјуто за странските медиуми.

Таа и нејзиниот сопруг Себастијан Бар МекКлард, со кого е во брак две години, се наоѓаат во Лос Анџелес, каде избегаа кога се рашири пандемијата на корона вирус во Њујорк, каде сè уште има голем број заразени лица.