Со првиот маж е сеуште во контакт, додека другиот беше 13 години помлад! Побегна од земјата, а потоа се најде во центар на СКАНДАЛОТ!

5 јуни, 2020
kaliopi 1

Калиопи Букле беше во брак со Ромео Грил веќе десет години, од кого се разведе во доцните 90-ти, и со кого ја обнови деловната соработка години по разводот, што крена многу прашина во јавноста.

Во периодот на најголема популарност на групата „Калиопи“, Калиопи Букле се повлече од музичката сцена со нејзиниот тогашен сопруг Ромео и се пресели од Југославија во Швајцарија, каде што живееше анонимен живот цели десет години. Студираше германски јазик и правеше многу други работи. Пет години Калиопи предавала музика во средно училиште. Таа рече дека токму тие ја убедувале да се врати на нејзината музичка кариера.Суштината на нејзиниот живот е нејзиниот син Пако, кој живее во Швајцарија.

– “Најемотивниот момент во мојот живот беше неговото раѓање. Тој живее во Швајцарија и не сакам да зборувам за него. Тој постојано ни кажува на Ромео и мене: Не зборувајте за мене, заборавете ме во изјавите, затоа морам да го почитувам тоа” – вели Калиопи.

По разводот од Ромео, пејачката стапи во врска, а потоа и во брак, со актерот и режисер Васил Зафирчев, кој е тринаесет години помлад.Тие беа заедно седум години, но иако се сметаа за хармоничен пар,љубовта на крајот не победи.Во својата интимна исповед за женски магазин, Калиопи изјави дека причината за нејзиниот развод не е разликата во возраста: „Возраста нема никаква врска со тоа. Дури и денес, тврдам дека Васил, и покрај неговата возраст, е исклучително стар во начинот на кој се однесува и неговиот став кон животот. Тој е сериозен човек.“

Кога станува збор за односот со нејзиниот поранешен сопруг, Калиопи вели дека тие судени еден за друг.

– Тој е човекот кој ме познава најдобро кога станува збор за музиката. Ние сме судени еден за друг. Ако не сме во животот, барем сме во музиката. Никогаш не се распаднавме таму. Ако се разведовме како сопружници, не се распаднавме како музички тандем. И двајцата имаме што да и понудиме на публиката. Не е случајно што сум го запознала во животот.

Ретко е партнерите да останат во добри односи и по разводот, а Калиопи истакнува дека нејзините поранешни сопрузи се нејзините најдобри пријатели.

Калиопи се врати на сцената во 1996 година учествувајќи на Скопскиот фестивал. Како победник на фестивалот, Калиопи требаше да ја претставува Македонија на Евровизија, но поради контроверзните правила во полуфиналето, таа не патуваше во Осло како претставник на татковината, што предизвика голем скандал.

Извор: Кurir.rs