Станувза збор за телохранител: Сиа се потсети како ја спречи Меди да влезе во авион со Харви Вајнштајн

4 јули, 2020
SIA

Сиа открива како е заштитнички настроена спрема Меди по хитот “cheerleader “.

Сиа откри дека игра заштитнича улога во животот на Меди Зиглер која прерасна во соло ѕвезда. Кога е во прашање Меди, Сиа е телохранител. Во интервјуто во емисијата zach sang show, водителот се осврна на нејзината врска со Меди Зеглер, ријалити ѕвезда на програмата “Dance moms”, која стекна поголема слава на 11 години, откако во 2014 година глумеше во музичкиот спот на Сиа “cheerleader “.

Во текот на годините и многу спотови заедно, пејачката стана ментор, пријател и заштитна родителска фигура на мултиталентираната тинејџерка.

“Штом ја запознав Меди, почувствував екстремна желба да ја заштитам и мислам дека тоа е дел од моето сопствено лекување”, изјави Сиа за време на интервјуто. “Чувствував голема желба да ја заштитам, но сепак е иронија што несакав да бидам популарна и го фрлив детето во центарот на вниманието, а таа ми кажа: не биди будала веќе бев позната и сакав да бидам позната.

Сиа продолжи, “а јас кажувам:” знаеш дека може да бидеш позната во секој момент? ако сакаш да престане, ќе направам се за да престане. Можеш повторно да се вратиш во нормална личност.

Меѓутоа, таа кажа: “не, јас едноствно сакам да настапувам. Сакам да играм и сакам така да се однесувам”, па помислив како е тоа добар начин да ја чувам, само продолжете да правите проекти за неа иако повеќето од времето работиме заедно. “Зеглер ќе биде ѕвезда во филмот на Сиа, музика.” Како пример на својата заштитна акција, Сиа се потсети: “јас одговарав на авионот на кој се обидуваше да ја наговори Харви Вајнштајн”.

“Кога ја повика, се јавив на мајката на Меди, Мелиса и и кажав:”Те молам не го прави тоа, немој, немој” вестите дојдоа до Зеглер. Вајнштин, кој се соочи со бројни оптужби за сексуално силување од многу девојки, мометално служи затвор казна од 23 години. “Знам дека беше време во кое мојот поглед навистина се смени” – изјави Сиа.

Опишувајќи се како “телохранител” , Зегер окулу Сиа изјави: “Само пробувам да му помогнам на водичот”. Сиа исто така се примети дека чувствува срам поради тоа што ја “флила” Зиглер во центарот на вниманието.

“Тогаш не бев свесна, немав поим дека ” “cheerleader ” ќе стане толку популарен.” едноставно незнаев дека таа ќе експлодира и ќе биде популарен тинејџер.

“Превземав одговорност во таа мера во која и пружам сигурност…” Тоа е највеќе што можам да направам и за што сум секогаш тука, ако сака да плаче или има лош ден или пак има прашања за животот- затоа сум тука.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi