СУДСКА БИТКА: Џорџ Клуни и Амал околу поделбата на старателството

21 август, 2020
clooney

Познатиот пар, 59-годишниот актер Georgeорџ Клуни и 42-годишниот Амал Аламудин, се во брак повеќе од пет години. Иако до неодамна ја чуваа својата приватност скриена од очите на јавноста, се зборуваше дека двојката наскоро ќе се раздели, а порталот „Entertainment Times“ пишува дека парот деновиве „се влече“ по судови затоа што во моментов се борат за старателство за близнаците.

По неколкумесечно несогласување и напнатост, двојката, наводно, одлучила да стави крај на агонијата и „да ја пренесе“ драмата на суд што исто така треба да и стави крај. Имено, се шират гласини за тоа како актерот признал дека не е среќен во бракот со сопругата, која е 12 години помлада. Во моментот, тие, наводно, се борат за преземање на децата – тригодишни близнаци Александар и Ела.

Патем, несогласувањето започна со неодамнешните дискусии за местото на живеење, поточно дали ќе живеат, според изборот на Амал, во Обединетото Кралство или Лос Анџелес, за кој Клуни навива. Различните мислења се причина за разделбата и доколку се верува дека се гласини, тие веќе извесно време живеат на одделни адреси. Ова е токму она што им создава проблем на децата, што беше и причината за да одат на суд, кои не се навикнати нивните родиели да се разделени.

Инаку парот се венчаше во септември 2014 година во Венеција во хотелот Ципрани. Актерот и адвокатот решија прво да слават со излегување навечер и да се забавуваат со пријателите. Следниот ден, тие го изјавија судбоносно „да“ пред 150 гости, вклучувајќи бројни познати личности. И покрај фактот дека таблоидите неколкупати започнале лоши озборувања, Амал и Клуни сепак изгледаат среќни, па може да се заклучи дека не им обрнуваа внимание на нив, а покрај тоа го „украсија“ бракот со тригодишните близнаци Александар и девојчето Ела.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris