Вечно исти: Славни жени кои што скоро секогаш носат идентична облека

3 април, 2020
obleka

Овие славни и познати жени имаат неограничен избор на облека и можат да облечат што и да посакаат, од последните брендирани парчиња до специјално за нив дизејнирана облека, но овие славни дами го почитуваат нивниот „униформа“ стил на облекување и ретко отстапуваат од тоа.

Забележавме дека Софија Вергера, Џенифер Анистон, Анџелина Џоли, Елен Деџенерис и Викторија Бекам скоро секогаш се облечени во многу слични парчиња облека. Секоја од нив има свој уникатен стил на облекување. Искинатите фармерки и високи платформи станаа заштитен стил на Софија Вергера, Анџелина е доследна на нејзините црно-бели класици, Елен не излегува од домот без палто или бомбер-јакна, а Викторија е препознатлива по нејзините долги и широки панталони.

Погледнете ја фотогалеријата и уверете се дека овие дами скоро секогаш носат ист стил на облека.