Xенифер Анистон објави селфи со заштитна маска, па беше вербално „нападната“ од фановите

2 јули, 2020
ssdsdsd


Џенифер Анистон на својот Инстаграм профил објави селфи без шминка со маска на лицето и побара од милиони нејзини следбеници да носат маски за да спречат ширење на коронавирусот. „Разбирам дека маските се незгодни и непријатни. Но, не мислите ли дека е полошо што компаниите се затвораат, луѓето ги губат работните места, а здравствените работници се исцрпени … Овој вирус однесе многу животи затоа што ние не правиме доволно“, започна Jен.

“Јас навистина верувам во добрината на луѓето, така што знам дека можеме да го сториме тоа заедно. Но, сепак, многу луѓе во нашата земја одбиваат да ги преземат потребните чекори. Луѓето се чини дека се загрижени поради тоа што им се одземени правата затоа што треба да носат маска. Оваа едноставна и ефикасна препорака е политизирана на штета на животот на луѓето. И навистина не треба да се води дебата. Ако се грижите за човечкиот живот, ве молам … само ставете маска и охрабрете ги оние околу вас да го сторат тоа “, напиша омилената актерка. Бројни познати личности одговорија во коментарите и ја поддржаа Џенифер, меѓу кои и Рис Витерспон, Дру Баримор, Џулија Робертс и Рита Вилсон, која самата ја надмина короната.

Меѓутоа, како и обично, во коментарите на социјалните мрежи, имаше такви кои заклучија дека се попаметни отколку да носат маски и да се однесуваат одговорно кон себе и кон другите. “Прво, колку ви платиле да го напишете ова? Маските не можат да го спречат ширењето на коронавирусот”, “Тоа е вирус, маските не можат да го спречат, но можете да го запрете ширењето на срамот”, “Престанете да им давате совети на луѓето. Тоа е препорака, а не закон.” , „Дали некој во Холивуд мисли со главата или сите сте со испран мозок?“, „Особено таквата маска не ве заштитува од вирусот“, напишаа лутите следбеници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi