Животот не би бил ист без тебе: Ким Кардашијан му го честиташе роденденот на Канје Вест со емотивна порака (ФОТО)

10 јуни, 2020
фгфгх

Ким Кардашијан вчера го прослави 47-от роденден на нејзиниот сопруг Канје Вест.

Американската sвезда Ким и нејзиниот сопруг Канје се во брак веќе шест години и имаат четири деца, две девојчиња, Nort и Čikago и два сина, Sejnt i Psalma Vest

Раперот Канје Вест вчера го прослави 47-от роденден, а неговата сопруга Ким му честиташе со трогателни зборови. Иако претходно се шпекулираше дека нивниот брак не е стабилен, таа со овој гест докажа дека се е во ред и дека нивната љубов е одлична.

„Среќен роденден на мојот крал. Благодарам што секогаш си бил свој и што никогаш не си дозволил светот да те смени! Животот не би бил ист без тебе“ – напиша Ким.

View this post on Instagram

Happy Birthday to my King

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on