ЗЛОБНИ ЅВЕЗДИ- Џеј Ло никој не смее да ја погледне, Роби Вилијамс поставува сопки за отпуштања од работа…

18 мај, 2020
jlo

Големите светски sвезди честопати се насмевнуваат пред публиката, одлични се на настапите, испраќаат слатки видеа на социјалните мрежи, а во приватност тие се всушност  намуртени. Можеби е полошо од тоа, како што тврди менаџерката и авторка Мелани Блејк во нејзината книга “The Thunder Girls”.

Таа соработуваше со Џенифер Лопез, Мараја Кери, Роби Вилијамс и многу други пејачи на шоуто “Top of the Pops”.

Вистинско разочарување би можело да биде омилената кај сите, Џеј Ло, која ги третира своите соработници со непочитување. Меланија тврди дека нејзините каприци ги надминуваат сите граници. – Пред настапот во “Top of the Pops”,тимот на Џеј Ло ни рече дека ние не смееме да ја гледаме во очи се додека не заврши настапот, но не можев да си помогнам додека гледав на пробата. Пристапив кон неа и реков дека ни рекоа да не ја гледаме, „но само сакав да ти кажам дека мислам дека си прекрасна“. Таа беше крајно дива. Следното нешто што го знам е дека половина од нејзиниот тим беше отпуштен – рече Мелани, која со години прави шоу со големи ѕвезди.

Беше нешто поразлично со Мараја Кери, но секако понижувачко. Нејзиниот тим рече дека мора да аплаудираат веднаш штом ќе ја видат на сцената, а пејачката наводно побарала неколку мачиња да си играат со нив за да не и биде досадно.- За среќа, имаше продавници за миленици во близина, па му ветив на сопственикот дека ќе ги вратам брзо – Блејк се сеќаваше на снимањето.

Таа, исто така, сведочеше за некои нехумани измами во групите. – Бијонсе беше љубезна и разговараше со сите нас, додека менаџерите зад неа ги убедуваа снимателите и техничарите да ја снимаат само неа и да ги игнорираат другите членови- рече менаџерката.

Најголем шок за менаџерката го предизвика Роби Вилијамс, со што таа речиси ја изгуби работата. Тој не сакаше да престане да ја удира топката во бекстејџот и кога таа викаше да престане, таа доби арогантен одговор. – Можам да средам да те отпуштат – тој и се закани,а таа му рече дека слободно може да се обиде, но дотогаш, да престане да ја удира топката во ѕидот.