Таа се чувствува сигурна во својата кожа: Селена Гомез конечно ја покажа лузната од трансплантацијата!

25 септември, 2020
селена гомес нас

И требаше многу долго време да се реши на тој чекор и без многу размислување да се соблече гола пред камерата и да ја покаже лузната што ја криеше долго време, но успеа да стигне до таму. Селена Гомез веќе не се срами од своето тело, ниту од големата лузна на ногата што остана како потсетник на најтешките денови

Омилената пејачка, 28-годишната Селена Гомез конечно ја достигна таа фаза во животот кога се чувствува доста добро во сопствената кожа и тело. Откако нејзината здравствена состојба се искомплицираше како резултат на автоимун лупус пред три години и и беше направена итна трансплантација на бубрег од нејзината најдобра пријателка Франсиа Раиса, пејачката остана со голема лузна на внатрешноста на десното бедро.

Досега Селена Гомез не се чувствуваше пријатно во своето тело, најмногу поради големата лузна, но сега конечно најде храброст да застане пред камерата за да се фотографира во едноделен костим за капење, без да ја сокрие лузната.

‘Кога направив трансплантација на бубрег, се сеќавам дека на почетокот ми беше многу тешко да ја покажам лузната. Не сакав да се види на фотографиите, затоа се облеков, па секогаш го криев тоа. Сега, повеќе од кога било, се чувствувам сигурна и се чувствувам добро во моето тело, особено откако ќе знам низ што сум поминала… и горда сум на себеси “, напиша Селена Гомез под фотографијата на Инстаграм.