ТАЈНА СВАДБА: Поранешната сопруга на Леонардо ди Каприо се омажи!

5 октомври, 2020
лео

Британскиот актер Алекс Петифер и sвездата на хитот „Меџик Мајк“, ја објавија среќната вест. Имено, популарниот актер се венча во тајност, а неговиот избраник не е ништо повеќе, ниту помалку од поранешната девојка на легендарниот Леонардо ди Каприо, 28-годишниот модел Тони Гарн.

View this post on Instagram

Mr & Mrs Pettyfer

A post shared by Alexander Pettyfer (@alexpettyfer) on

Имено, иако убавата манекенка, родена во Германија, медиумите ја поврзуваа во 2013 и 2014 година со славниот актер, се чини дека таа реши да најде среќа со Алекс. Парот го кажа судбоносното „да“ во петокот, и тоа само пред нивните најблиски роднини. Дека тие планираат да се венчаат, никој не знаеше, па свадбата изненади многу обожаватели на актерот.

View this post on Instagram

Midnight in Paros #greece🇬🇷

A post shared by Alexander Pettyfer (@alexpettyfer) on

Среќната вест Алекс ја сподели на својот Инстаграм профил, каде се фотографираше како се бакнува со нововенчаната сопруга, а во прв план излегуваат венчални прстени. Пред олтарот, двојката застана во родниот град на моделот Хамбург. Веднаш почнаа да следуваат коментари и честитки за парот. ‘Браво, ти си прекрасен. Многу ми е драго за вас “,„ Се надевам дека ќе бидете толку среќни засекогаш “,„ среќни младенци “, се само некои од нив.

Да се потсетиме, парот се сврши на Бадник по две години врска, а убавата вест ја сподели со јавноста воодушевениот Тони. ‘На Бадник љубовта на мојот живот ме изненади и на колена ме замоли да бидам негова засекогаш. Тоа ми го смени животот од денот кога го запознав и тој ми покажа што е љубов- да, едвај чекам да го поминуваме секој ден заедно “, рече Тони тогаш.