Тајсон за животот во затвор: Имав толку многу секс што дури и не можев да одам во теретана

28 мај, 2020
тајсон

Мајк Тајсон беше затворен во Индијанаполис од 1992 до 1995 година. Потоа беше осуден на шест години за силување на Десири Вашингтон, но беше ослободен после три години, по што се врати во боксот.

Во едно од многуте неодамнешни интервјуа, поранешниот светски шампион откри дека пред да ја издржи казната, спиел со 15 жени на ден и дека тоа не се сменило дури и во затвор. Тој тврди дека ја завел советничката за борба против дрога и дека често го посетувале многу други девојки.

“Тогаш имав толку многу секс секој ден што бев уморен од теретана и вежбање. Само лежев во мојата ќелија по цел ден. Со сите овие години не можам да спијам со толку многу жени на ден, но сепак сум многу добар. Сексот со жени низ целиот денот не е веќе забавен како што беше тогаш “, рече Мајк.

Тајсон планира да се врати во боксот на 53-годишна возраст. Враќањето во рингот, барем кога станува збор за борба, е прашање на време.