Таткото на Кети Холмс го принуди нејзиното новото момче да потпише договор за „состанување“

9 октомври, 2020
profimedia-0559111913-1-

Протекоа нови детали за врската која ја интригира јавноста

Во последните недели странските и домашните медиуми не престануваат да пишуваат за љубовниот живот на 41-годишната актерка Кети Холмс, која по раскинувањето со 11 години постариот колега Џејми Фокс се бакнува со осум години помладиот готвач Емилио Витола. Иако се чини дека парот ги доживува најубавите моменти од нивните животи, се погласни се гласините во медиумите дека нивните семејства не ја одобруваат оваа врска.

Откако неодамна беше напишано дека мајката на Емилио, Лурдес има проблеми да прифати нова жена во нивниот живот, магазинот „Нова идеја“ сега пишува дека ниту таткото на Кети, Мартин, не е задоволен од изборот на неговата ќерка. Имено, според неименуван извор, Мартин, кој по професија е адвокат, стравува дека младиот готвач би можел да ја искористи својата 41-годишна ќерка за слава и популарност.

„Мартин е загрижен за намерите на ова момче, но тој не може да ѝ каже на Кети со кого да се гледа, а таа е многу фокусирана на таа врска во моментов. Не може да ризикува Кети да биде отуѓена од него ако тој ѝ каже што навистина мисли за нејзиното ново момче. Сепак, она што тој може да го стори е да се осигура дека Емилио не прави никакви шеги кои ќе ги повредат нејзините чувства“, објасни изворот за споменатите медиуми.

Исто така, истиот извор додаде дека Кети е сè уште во фаза на „жалост“ за нејзиното поранешно момче Џејми Фокс, а нејзиниот татко повеќе не сака нејзината моментална врска, која, според нив, треба само да се врати во игра, да биде онаа што ќе ѝ го уништи угледот. Затоа, Мартин, наводно, побарал од Емилио да потпише договор за приватност со кој ќе ја спаси својата ќерка од потенцијален скандал и јавна клевета. „Нова идеја“ исто така наведува дека овој потег е вообичаен кога станува збор за sвезди од А-листата, кои сакаат да осигурат дека новите партнери не ги користат за да постигнат слава.