Тејлор Свифт го прослави својот 31-ви роденден- Eве како се менуваше со текот на годините (ФОТО)

14 декември, 2020

Познатата американска музичарка, која освои сè што може да се освои во нејзината богата кариера, со текот на годините го менуваше својот имиџ, но секогаш некако останува верен на својот изглед на убаво и добро девојче од соседството.

Русокосата музичарка, која може да се пофали со фигура достојна за модел, никогаш не ја градела својата популарност на скандали или голи изданија и отсекогаш била позитивен пример за многу девојки.

Убавата Американка е родена на 13 декември во Вест Ридинг, Пенсилванија и ја освои светската сцена со својот реномиран деби албум  „Taylor Swift“, кој беше на топ-листата на Билборд 200 многу долго во 2006 година

Уште како дете научила да свири гитара и да пишува свои песни, а благодарение на продажбата на повеќе од 200 милиони копии од нејзините албуми ширум Светот, таа се најде на листата меѓу најуспешните музичари на сите времиња.

Во својата импресивна колекција на награди, исто така има 10 Греми, 7 Гинисови светски рекорди, 32 американски музички награди, 23 музички награди Билборд …

Со текот на годините, Тејлор сè повеќе одбиваше карирани кошули, каубојски чизми, тексас, весели цветни фустани, а нејзиниот моден израз стануваше сè пософистициран и елегантен.

Како кул додаток на гламурозниот боб, таа направи прави шишки што ги истакнуваат нејзините очи и јаготки.

Денес нејзината гардероба е полна со парчиња со потпис на врвни дизајнери, а редовно добива комплименти на црвениот тепих за нејзините стајлинзи.

Но, и покрај сè, Тејлор никогаш не ја премина границата на добар вкус ниту сакаше да добие популарност на сметка на ефтини трикови како прикажување премногу кожа.

Денес, музичарката е вистинска икона на стилот, а нејзиниот рафиниран шик нема за што да се жали.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris