Тој е омилениот глумец на секоја девојка, а денеска го прославува својот 40ти роденден со убавата Ева!

12 ноември, 2020
род

Канадскиот актер и еден од најпосакуваните мажи на светот, Рајан Гослинг (40), на 12 ноември го слави својот 40-ти роденден.

Иако е посакуван од секоја деовјка тој сепак е верен само на една жена со години – Ева Мендес, со која е во брак од 2011 година.

Рајан ја започна својата кариера уште како момче, а денес е еден од најуспешните холивудски актери. Роден е во Канада во мормонско семејство. Кога имал 13 години, неговите родители се развеле, а тој и неговата сестра отишле да живеат со неговата мајка.

Тој не беше особено дружеубив, па рече дека немал вистински пријатели до 15-та година од животот. Актерската кариера ја започна кога имал 12 години и започна да глуми во клубот Мики Маус заедно со Џастин Тимберлејк, Бритни Спирс и Кристин Агилера.

Во еден момент, мајката на Џастин стана старател на Рајан затоа што неговата мајка се врати во Канада за да работи, но денес Џастин и Рајан веќе не се толку блиски како порано.

На 17-годишна возраст го напуштил училиштето за да се посвети на актерска кариера.

Но, тоа не го спречи да продолжи да се движи кон своите цели. Во 2004 година тој глумеше во филмот „Бележник“, што го направи славен низ целиот свет, а тоа е неговата омилена улога до денес.

Пред неговата сопруга Ева Мендес се забавуваше со Сандра Булок и многу други холивудски убавици, а денес се смести и живее со семејството. Ева е целосно посветена на своето семејство и се повлече од светот на актерството, додека Рајан работи со полно работно време, а многумина му замеруваат што не и помогнал на сопругата доволно за да воспитува деца.