Убаво профитираа од разводот: Ова се најскапите и најскандалозните разводи на сите времиња! (ФОТО)

20 октомври, 2020
231721_razvodi_ls

Разводот им го скрши срцето, но им донесе финансиска сигурност

Разводот сам по себе е многу тежок и стресен. Кога сè уште имате многу пари, разводот може финансиски да ја „повреди“ едната страна, додека другата убаво профитира.

Ова се најскапите и најскандалозните разводи на холивудските везди:

Мајк Тајсон

После 8 месеци брак со Мајк Тајсон, Гвен доби околу 10 милиони долари. Како причина за разводот се наведуваат непомирливите разлики, иако многумина ја обвинија дека се венчала планирано и само заради пари.

Џенифер Лопез и Крис Џад

Џенифер Лопез скапо ја плати љубовта со Крис Џад. По бракот, кој траеше нешто помалку од една година, пејачката мораше да плати 14 милиони долари. Иронијата е што двајцата се сретнаа на снимањето на спотот на пејачката за песната „”Љубовта не се купува“

Доналд и Ивана Трамп

Пред Меланија, Доналд Трамп ја сакаше Ивана. Сепак, во 1992 година, нивниот брак се најде на тенок мраз по шпекулациите дека Доналд ѝ бил неверен на неговата сопруга. Разделбата требаше да плати 20 милиони долари.

Мадона и Гај Ричи

Мадона и филмскиот режисер Гај Ричи поминаа 8 години во брак, за тоа време тие го добија синот Рок и посвоија уште едно дете, Дејвид. Сите зборуваа за нивниот развод, што се случи во 2008 година, тоа беше тема број еден. Богатството на Мадона, кое во тоа време изнесуваше 300 милиони евра, значително се намали, бидејќи таа требаше да му плати на поранешниот сопруг 80 милиони.

Мел Гибсон и Робин Мур

Мел Гибсон и Робин Мур се венчаа во 1980 година. За време на 30 години брак, тие имале 7 деца. Иако сè изгледаше идилично, вистина е дека Робин ги трпела од неговите чести измами, а капката што ја прелеа чашата беше врската на Мел Гибсон со полумладиот Русин Оскан Григориев. Откако ја изневери сопругата со Оскан, таа побара развод и половина од имотот, па актерот остана без 170 милиони евра, но и приватниот остров што го поседуваше.

Освен финансискиот дебакл, тој доживеа и љубовен, бидејќи од Оскан се раздели по само неколку месеци, прилично бурно.

Арнолд Шварценегер и Марија Шрајвер

Арнолд Шварценегер и Марија Шрајвер се венчаа во 1986 година, а само неколку недели по сребрената венчавка следеше развод. Причината за разводот е вонбрачното дете на Арнолд, кое во тоа време имало 10 години.

За да ја олесни разделбата, Марија доби околу 225 милиони евра.

Кевин Костнер

Кевин Костнер своето неверството го плати 74 милиони евра, на сопругата Синди Силви.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum