Вилијам ги влече последните пари од џебот на Хари

11 јули, 2020
Annotation 2020-07-11 141350

Му го зададе последниот удар

Иако војната меѓу двајцата браќа, принцовите Вилијам и Хари, чија врска нагло се влоши кога 35-годишниот принц реши да го напушти кралското семејство заедно со неговата три години постара сопруга и едногодишниот син, кои се преселија во Америка, се чини дека Вилијам на помалиот брат му го зададе последниот удар. Имено, според списанието Woman’s Day, Вилијам решил целосно да ја затвори чешмата ’од која протекувале приходите на Хари, па го убедил неговиот татко, принцот Чарлс, да престане да му помага на Хари и на неговото семејство во Америка.

princ William, princ Harry

Како што изјавил извор за медиумите, на 38-годишниот Вилијам не му се допаѓа тоа што неговиот татко му испраќа на помладиот помлад брат толку пари, особено во сегашната ситуација кога кралското семејство се наоѓа во сериозна финансиска состојба. Исто така, фактот дека браќата долго време не беа во добри односи, само додаде на упорноста на Вилијам да го извади последниот денар од џебот на Хари.

princ Harry

‘Вилијам, кој очигледно не е во најдобар однос со помладиот брат, беше шокиран кога му откри на Чарлс колку го чини нивниот животен стил. Тој смета дека можел да ги потроши парите подобро на друго место, па седнал со Чарлс и се соочил со зачудувачките бројки што ги троши на Хари “, изјавил неименуван извор за споменатите медиуми.

princ harry

Патем, пред неколку дена, медиумите објавија дека Вилијам и Хари поделиле заедничка хуманитарна фондација на два дела, која е основана во спомен на нивната покојна мајка принцезата Дијана, затоа што веќе не сакаат да работат заедно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi