Вилијам умирал од СРАМ кога ја запознал Кејт

7 јули, 2020
vilijam i kejt

Откриен несалвниот почеток

Принцот Вилијам и неговата 38 годишна сопруга, Кејт Мидлтон се запознале на универзитетот St. Anderws во Шкотска. во 2001 година., но нивната прва средба поминала лошо и не онака како што Вилијам замислувал, поради што му било непријатно, пишува магазинот Marrie Claire.

Kate Middleton

Во новиот документарен филм за 37 годишниот брат на принцот Хари и неговата сопруга “Вилијам и Кејт: преубаво за да биде вистина?”, експеротот за кралското семејство, Том Квин раскажа како Кејт и Вилијам кои за време на студиите живееле во иста зграда, и често поседувале исти предавања. Вилијам фрлил око на Кејт, но кога собрал храброст да и се приближи, работите тргнале наопаку како во хумористичен филм.

Имено, Вилијам “паднал како крушка” на подот пред Кејт, пред да се запознаат. “Вилија толку многу сакаше да ја запознае, што дури се сопна додека одеше накај неа. Прво нешто што и кажал по овој немил настан било: ова е лош почеток за запознавање. Сега сигурно мислиш дека сум глупав”, раскажа кралскиот експерт.

Но на Кејт неговата невнимателност и била симпатична и шармантна, па му дала шанса. Поцнале да се дружат, а Вилијам подоцна ја освоил со своето неверојатно готвење, пишува магазинот People. ” Во нашите студентски денови, Вилијам често знаеше да направи различни јадења. Мислам дека со тоа многу ме импресионираше. А највеќе сакаше да спрема спаѓети со болоњезе”, откри во една прилика војвотката од Кембриџ додека гостуваше емисија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi