Вистинската причина зошто Вилијам се ожени со Кејт ги изненади сите: Еве како таа го завела!

24 ноември, 2020
kejtuyfgiytf-18312-770x430


Врската на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се смета за една од најуспешните кралски врски денес. Но, за да стигнат до местото каде што се сега, парот мораше да помине низ разни чекори пред вистински да стане пар. Не е тајна дека убавата сопруга на принцот Вилијам беше прво и основно една од неговите најблиски пријатели на колеџ. Затоа е очигледно дека престолонаследникот Кејт на почетокот ја гледал само како пријател. Но, ова беше добра основа за нивните идни улоги. Наводно, тогашните пријатели се поврзале поради нивната љубов кон спортот и активности на отворено


Но, еден настан на Универзитетот Св. Ендрус го смени ставот на Вилијам за Кејт Мидлтон. На моден настан за собирање средства што се одржа на Универзитетот, Кејт беше поканета да оди по пистата. Принцот Вилијам беше поканет и всушност плати 300 УСД за настанот. Иако во тоа време беше само пријател на Вилијам, Кејт воодушеви со ‘жешка’ прошетка по пистата, облечена во црна оскудна долна облека покриена со проѕирен црн фустан. Овој момент ја запечати привлечноста на Вилијам кон Кејт и се слушна дека тој за време на настанот му рекол на близок пријател дека Кејт изгледа многу секси.

Тие подоцна станаа официјален пар, на изненадување на сите. Кралските биографи исто така ја цитираат „злобната смисла за хумор“ на Кејт, која исто така го привлече принцот Вилијам. Откако нивната врска стана јавна, предизвика опсесија во британските медиуми, а наводно и причината зошто принцот Вилијам сакал да биде пријател со Кејт прво пред официјално да стане негова девојка е тоа што Кејт се навикнува на целиот публицитет што доаѓа со излегувањето со принц.

Додуша, нивната врска не беше совршена затоа што имаа паузи и расправии, најмногу поради скоро суровиот интерес на медиумите за нивниот приватен живот, но дека парот продолжува да негува блиско пријателство и меѓусебно разбирање, доказ е нивниот сега веќе децениски брак што следеше по еднакво долг период на запознавање и поврзување. На крајот на краиштата, тие исто така имаат три деца кои ги обожаваат и кои навистина се круна на нивната љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi