Вљубената пејачка не штеди на наводно НОВОТО момче: Адел потроши 130 ИЛЈАДИ куни за роденденски подарок на славниот рапер

4 октомври, 2020
1321603

Британската пејачка Адел Адкинс потроши неверојатни 130 илјади куни на златен ланец што му го подари на раперот Скепт за неговиот 38 роденден. 32-годишната Британка, која во последните месеци ги пополнуваше колумните во весниците, поради неверојатната физичка трансформација и слабеењето, не е официјално поврзана со раперот, но, според еден пријател, сè води кон тоа.

Кога е заљубена, Адел Адкинс не се грижи како и на што ги троши своите пари. Долго време се шпекулираше дека, по разводот со Симон Конецки, со кого има син, нејзиното срце го зароби славниот рапер Скепт, но засега нема официјална потврда за нивната врска.

Во секој случај, според светските медиуми, Адел решила да го изненади Скепт за неговиот 38-ми роденден, па на раперот му подарила златен ланец за кој искеширала 130 илјади куни.

„Адел и Скепт станаа многу блиски во последните месеци и често се гледаат. Таа моментално е во Велика Британија и му го подари тој прекрасен златен ланец за неговиот роденден. Тој им се пофали на пријателите за ланецот и се чинеше прилично возбуден за подарокот. Иако официјално не се во врска, тие се крајно блиски“, откри извор близок до парот, додавајќи дека сè води кон фактот дека наскоро и официјално ќе станат двојка.

Минатата година Адел се разведе од Симон Конецки по осум години поминати заедно, со кого го има синот Ангел. Набргу после тоа, се појавија првите шпекулации дека има повеќе од пријателство помеѓу пејачката и раперот Скепт, а потоа во март годинава, преку песната „Mic Check“, тој рече дека она што го имале тие двајца сега е готово.

Пред Адел, името на Скепт беше поврзано со Наоми Кембел, со која помина неколку месеци во врска.