Во средно училиште бев „аутсајдер“ без самодоверба

20 јули, 2020
ррррр

Актерка, музичарка, продуцентка и „Мис на светот 2000“. Целта на кариерата на Пријанка Чопра Џонас е да го промени нејзиниот став кон актерите од Јужна Азија и соработниците зад сцената во Холивуд. Се чини дека сега повеќе од порано, таа ќе има можност да го стори тоа, бидејќи потпиша двегодишен мултимилионски договор за телевизија со Амазон.

„Сакам да создадам оригинална содржина со знаци што можат да се разберат на глобално ниво. Мојата цел е да презентирам приказни за жени и да соработувам со креативци од целиот свет. Амазон е одличен партнер за тоа затоа што е огромна глобална платформа. Мојата работа во Амазон е глобална. Јас можам да создадам содржина на хинду, англиски или кој било друг јазик.“ – рече таа.


На прашањето дали имала телевизиски ликови со кои би се поистоветувала , Пријанка одговори:

„Бафи од серијата „Бафи, убиецот на вампирот“ беше одлична улога за млади девојки. Но, немав модел што изгледаше како мене. Единствената личност што личеше на мене беше цртаниот лик Апу од анимираната серија „Симпсонови“. Подоцна дознав дека неговиот глас му го позајмил бел човек. Освен стереотипните карикатури, немав претставник во популарната култура. Се прашувам дали би прераснала во друга личност ако имав модел на улога на телевизија? Мислам дека би имала поголема самодоверба и немаше да се чувствувам како аутсајдер во средно училиште.“

„Пред овој договор, мојот сопруг Ник и јас работевме за Амазон на два проекти – серијалот „Сангет“ и „Цитадел“. Следниот проект е серијалот „Шила“ заснована на документарната серија на Нетфликс „Дива дива земја“. Ја играм Ма Ананд Шила, асистент гуру на Багван Рајнеш.“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris