Џенифер Анистон не беше поканета на венчавката на долгогодишната пријателка- Причината ќе ве остави без зборови

26 септември, 2020
profimedia-0558998691

„Пукна пријателството“ по бројните расправии

Популарните холивудски актерки, 51-годишната Џенифер Анистон и 56-годишната Кортни Кокс, ги глумеа најдобрите пријатели, „Рејчел“ и „Моника“ во легендарната серија „Пријатели“. Иако во многу ситуации се чинеше дека се најдобри пријатели во реалниот живот, се чини дека вистинската вистина е сосема поинаква. Според порталот Gossip Cop, актерките толку многу се расправале во последната година што пријателството целосно се „расипало“, поради што Џенифер не беше поканета на планираната венчавка.

Имено, на крајот на минатата година, Кортни наводно сериозно се „фрли“ во организирање свадба со нејзиниот долгогодишен партнер Џони МекДејд. Според странските медиуми, таа не само што не планира да го сподели својот посебен ден со Џенифер, туку нејзиното место на венчавката ќе го заземе нејзиниот поранешен сопруг, 49-годишниот актер Џастин Терох. Како причина, идната невеста го наведе долгогодишното пријателство со актерот, кое отсекогаш ѝ пречело на несреќната Џенифер, пренесуваат странските медиуми.

Освен што некое време беа „на ножеви“ поради бројни расправии, Џенифер е целосно скршена затоа што нема да биде дел од емотивната прослава: „Таа ја сметаше за своја сестра. Таа беше целосно уништена кога дозна дека не е поканета на церемонијата. Тој не може ни да замисли дека нема да биде таму и да го гледа својот пријател како оди до олтарот “, изјави извор за„ Gossip Cop“.

Сепак, и покрај тоа што Кортни еднаш им откри на странските медиуми дека по седум години долга врска со Џони, таа би сакала да каже „судбоносно да“, парот, наводно, не е ни свршен. Затоа, се чини дека парот прво ќе треба да одлучи дали воопшто ќе застане пред олтарот, а потоа ќе се погрижи за списокот на гости.